Vyhledávání


Hledaná slova:


Online podpora 24/7

telefon:
775 566 383
email:
podpora@webdomena.cz

Klikněte zde a budete spojeni

Pondělí, 19.04.2021

FTP

Co to je a kdy to použít?

Zkratka FTP vychází z File Transfer Protocol a slouží k přenosu souborů mezi 2ma počítači. Pomocí FTP si můžete nahrát svoje WWW stránky nebo jakýkoliv jiný obsah na internet.
Příklad: Vaše firma uspořádala konferenci a celou tuto jste natáčeli. Teď ale nastává problém, že se na záznam této konference chce někdo na vzdáleném místě podívat, třeba v Americe. Je několik možností, jak mu tuto nahrávku doručit:

  • Poštou: toto řešení je zdlouhavé a když třeba takovýto video záznam (třeba na CD nebo DVD) budete posílat 10tkám nebo stovkám lidem, tak by to bylo neekonomické
  • E-mailem: tady nastává riziko, že nahrávka bude moc velká => větší než maximální možná velikost přílohy, tak se odeslání nepodaří.
  • Nahrát soubor na internet a ostatní si ho potom stáhnou – k tomuto právě slouží FTP

 

Jak na to?

Výše uvedený text je pouze popis toho, jak funguje tento typ komunikace, ale k tomu, aby jste jej v praxi mohli používat potřebujete nějaký program (více zde).

Nabídka hostingu

5GB za 999,- Kč

Důležité odkazy

Novinky, stalo se ...

23.05.2011 - Nové ceny akčních domé
Máme pro Vás akci letních akčních domén CZ a EU

03.09.2010 - Přesun na nový server
Za účelem zvýšení kvality našich služeb jsme začali přesouvat všechny naše klienty na nový server. Účelem tohoto přesunu je zvýšení kvality a stability našich služeb. Převod klientů bude probíhat postupně. Pokud narazíte na problém s poštou, určitě nás neváhejte ihned kontaktovat na telefonním čísle 775 383 891. Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci, Vaše Webdoména.

01.06.2010 - Tiskové prohlášení
Připravujeme pro Vás tiskové prohlášení k masivním útokům, které naše společnost zaznamenala vůči některým našim klientům.

Zvyšte návštěvnost svého webu

Doporučujeme k návštěvěCopyright (c) WebDoména.cz | All rights reserved. | Created by internet-studio.cz | Odkazy